template ."/tools.php");?>

Євро позбавить Донецьк Східного парку

dongrom_59_8191637Підготовка до Євро-2012 стала важливою перевіркою готовності центральної української влади та регіональних еліт до проведення масштабного спортивного дійства всього європейського континенту. Цілий ряд українських міст втратив можливість приймати Євро-2012 у себе, що не в останню чергу сталося через неможливість встановлення діалогу між місцевими конкуруючими бізнес-групами та відсутність повноцінного фінансування з боку держави.

Донецьк може похвалитися наявністю політичного та економічного консенсусу в межах обласної і міської рад, які одними з найперших прийняли програми підготовки до Євро-2009 та Євро-2012. Однак, попри таку одностайність, величезна кількість питань залишається поза увагою громадськості, яка має право знати більше інформації про плани місцевої влади. Донецькі чиновники, звісно, не збираються втрачати шанс відкрити вікно в Європу, який надає чемпіонат з футболу, а тому інтереси городян під час підготовки часто не враховуються. 

У цьому році Донецьк вже став свідком знищення Скверу перемоги біля міського Палацу дитячої та юнацької творчості. Не дивлячись на чисельні акції протесту, будівництво готелю продовжується. Підготовка до Євро триває, залишаючи центр Донецька без ще однієї зеленої зони. 

Багатонаціональний регіон і місцева влада

Черговим прикладом свавілля міської влади стала відмова у видачі землі під будівництво Ступи Миру і Східного парку буддійською громадою. Буддійська релігійна громада Ніппондзан Мьоходзі, яка має своїм вчителем Дзюнсея Терасаву, японського монаха, відомого в світі діяча за мир, виникла у Донецьку на початку 1990-х років. Донецька буддистська громада разом зі своїм вчителем брала участь у Марші Материнського Співчуття «В ім’я життя» спільно зі Спілкою солдатських матерів під час першої війни в Чечні. Після виступу в Женеві на комісії ООН з прав людини щодо становища в Чечні, Дзюнсею Терасаві був заборонений в’їзд до Російської Федерації. Завдяки щільній співпраці спецслужб РФ та України подібна заборона поширилась в Україні і була знята лише в 2005 році. Однак ці перепони не зменшили енергії японського монаха, який і надалі виступав з миротворчими ініціативами в Іраці, Кашмірі та Далекому Сході.

london stupa a3_1

 

Однією з ініціатив Буддійського ордена Ніпподзан Мьохондзі стала побудова Ступи Миру в Україні на честь ненасильницького розв’язання подій в 2004 році. Після численних поневірянь у київських кабінетах було вирішено побудувати пагоду – Ступу миру в місті Донецьку. Разом з цією архітектурною спорудою було також заплановано побудову Східного парку за найкращими зразками відомих японських садів. Цю архітектурну композицію планували побудувати на березі річки Кальміус, поблизу лікарні імені Калініна. 

Проект пройшов всі стадії попереднього узгодження, однак запропонована раніше територія попала під зону забудови Обласної клініки імені Калініна. Приводом для відмови стали ніби то плани місцевої влади побудувати на цій території одне з нових приміщень лікарні. Проте навіть після даної місцевою владою обіцянки посприяти у знаходженні нової території для побудови Пагоди Миру, ситуація і досі нез’ясована. Народний депутат України Тетяна Бахтеєва отримала від Буддійської релігійної громади Ніпподзан Мьохондзі листа з проханням посприяти у цій справі, але відповіді і досі немає.

tb


З’явиться на місці згаданої території нова лікарня або земля піде під будівництво чергової комерційної забудови, поки залишається невідомим. Проте можна констатувати, магічне закликання донецького керівництва про багатонаціональність Донбасу та гармонічний розвиток всіх ідентичностей, які в ньому мешкають, існує лише на рівні слів. Практика ж показує, для місцевої еліти власні інтереси – передусім. 

Ремонт під Євро

Різниця між євроремонтом і життям за європейським часом та європейськими цінностями разюча. Недостатньо побудувати найсучасніший стадіон та здійснити ремонт доріг, необхідно відчувати межу між можливостями для розвитку країни та особистим збагаченням окремих представників еліт. Питання виділеної під об’єкти Євро-2012 землі можуть стати предметом для ще більшої недовіри єврочиновників та українських громадян до місцевої влади. Тому єдиним виходом у ситуації, яка склалася, залишається уважний громадський контроль за всіма спробами здійснити під виглядом капітального ремонту країни – черговий ремонт фасаду під «євро».

 

 

Станіслав Федорчук


Поделиться в социальных сетях

GoogleAnalytics

Войти

[X]

Служебный вход