"Ні!" політичним репресіям в Україні

Відкрите звернення Духовного управління буддистів України

Прихід до влади в Україні так званої "Партії Регіонів" під керівництвом Віктора Януковича ознаменувався створенням репресивного  бюрократично-олігархічного режиму, агресивно налаштованого до будь яких проявів громадянських свобод та національної самосвідомості. Найяскравішими прикладами такої агресивної неповаги до елементарних норм громадянських прав та свобод є беззаконня, що діються відносно представників ВО "Тризуб" та партії "Свобода": таємні арешти, обшуки, допити представників цих патріотичних організацій, їх катування, обмеження допуску до них адвокатів та інші грубі порушення загально-демократичних норм права.
Ми констатуємо також, що створений нині політичний режим взяв курс на знищення всіх здобутків української незалежності: згортаються соціальні гарантії для населення, йде тиск на патріотично налаштовані громадські об'єднання, релігійні організації та окремих громадян у той час, як відкрито антиукраїнські і антидержавницькі сили мають повну підтримку з боку влади.


У зв'язку з цим ми закликаємо всіх вірних нашої конфесії не стояти осторонь, а всіляко приєднуватися до боротьби за відстоювання своїх громадянських прав та свобод, своєї людської та національної гідності, захисту незалежності нашої Держави. Ми повністю підтримуємо та приєднуємось до нижче наведеної "Заяви представників християнських Церков":

 

Заява представників християнських Церков

Арешти, що відбулися в Україні в січні 2011 р. за звинуваченнями в знищенні пам’ятника Йосифу Сталіну в Запоріжжі, занепокоїли християн різних конфесій. Брутальний характер затримання звинувачених, брак доказів їхньої провини, заборона контактів з адвокатом і родичами затриманих суперечать нормам законодавства, прийнятим у демократичних країнах, до яких відносить себе й Україна. Підставою для арештів висувається знищення пам’ятника найкривавішому диктаторові ХХ ст., винному в геноциді українського народу, масових репресіях християн в СССР, що трактується частиною українського суспільства як спроба реабілітації Сталіна й сталінізму. При цьому зберігає чинність указ Президента України № 250/2007 «Про заходи у зв’язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932 – 1933 років в Україні» з 28 березня 2007 р., який серед іншого приписує «3.6. Вжити в установленому порядку заходів щодо демонтажу пам’ятників та пам’ятних знаків, присвячених особам, причетним до організації та здійснення Голодомору 1932 – 1933 років в Україні та політичних репресій, а також щодо перейменування в установленому порядку вулиць, площ, провулків, проспектів, парків та скверів у населених пунктах України, назви яких пов’язані з такими особами». Сам же факт підриву пам’ятника з використанням вибухових речовин лишається непідтвердженим. У суспільстві поширюється думка про використання підриву пам’ятника Сталіну в Запоріжжі для політичної розправи над опонентами панівної партії.

Це змушує нас, представників різних християнських конфесій, звернутися до органів державної влади, судочинства й прокуратури з вимогою привести ставлення до громадян України, звинувачуваних у знищенні пам’ятника Сталіну, у відповідність до чинного законодавства, звільнити їх від незаконного утримування під вартою та розглянути звинувачення проти них на відкритому судовому процесі.

Вважаємо за необхідне для збереження суспільного миру, щоб Адміністрація Президента України прокоментувала ці події й витлумачила ставлення державної влади до історичної спадщини сталінізму та пам’ятників діячам сталінської доби.

Архієпископ Ігор ІСІЧЕНКО, УАПЦ

Владика Андрій САПЕЛЯК, єпископ-емерит, м. Верхньодніпровськ, УГКЦ

о.Сергій ОКУНЄВ, настоятель парафії святих просвітителів слов'янських Кирила і Мефодія, УПЦ КП, м. Кам'янське (Дніпродзержинськ)

о.Петро БУРАК, парафія святого архистратига Михаїла, Головний капелан ВО "Тризуб" ім.С.Бандери, м. Тернопіль

о.Юрій КРОЛЕВСЬКИЙ, декан Харківський, УГКЦ

о.Юрій ШАЛАМАГА, настоятель парафії ВМЦ Димитрія, капелан Львівської обласної організації ВО "Тризуб" ім.С.Бандери, УГКЦ, м. Львів

о.Ігор ПАГУЛИЧ, настоятель парафії Переображення Господнього, УГКЦ, м. Кам'янське (Дніпродзержинськ)

Поделиться в социальных сетях

GoogleAnalytics

Войти

[X]

Служебный вход