Помощь      Поиск      Пользователи


 Страниц (1): [1]   

> Описание: конфликт вокруг строительства храма греко-католичками в Одессе
Arrow
Отправлено: 14 Сентября, 2010 - 11:52:08
Post Id


Постоянный участник


Покинул форум
Сообщений всего: 59
Дата рег-ции: Июнь 2009  
Московський патріархат заборонив греко-католикам будувати храм в Одесі

Одеський митрополит УПЦ МП Агафангел чинить тиск на органи державної влади, які відповідають за виділення ділянки під будівництво храму УГКЦ, заявив першоієрарх УГКЦ Любомир Гузар.

Глава Української греко-католицької церкви (УГКЦ) Любомир (Гузар) оприлюднив звернення синоду УГКЦ до президента Віктора Януковича з проханням втрутитися в конфлікт між УГКЦ і главою Одеської єпархії Української православної церкви Московського патріархату митрополитом Агафангелом.

Приводом для цього послужила заява митрополита про відсутність необхідності будувати храм для греко-католиків в Одесі. В УГКЦ вважають цю позицію грубим порушенням Конституції. В адміністрації президента не мають наміру втручатися в міжконфесійні суперечки. Про це пише "Коммерсантъ-Украина" у статті "Грекокатолики обратились к земному судье".

Звернення до президента було прийнято на засіданні синоду УГКЦ, що проходив 2-9 вересня. Його причиною стала заява голови Одеської єпархії Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) митрополита Агафангела (Саввіна) 1 вересня з приводу будівництва греко-католицького храму в Одесі: "Переважна більшість жителів Одеси є віруючими Української православної церкви. У місті проживає настільки мала кількість греко-католиків, що немає ніякої необхідності в будівництві не тільки собору, але навіть і молитовного будинку для уніатів".

На думку синоду УГКЦ, заява митрополита Агафангела "містить кричущі порушення Конституції і міжконфесійного миру, який утвердився в Україні в останні роки". "Громадяни мають рівні конституційні права і свободи, рівні перед законом, а отже, не може бути привілеїв або обмежень за ознаками релігійних та інших переконань. Однак із заяви, виданого Одеської єпархією УПЦ МП, випливає, що на території Одеської області якимись особливими привілеями слід наділити тільки православних, що належать до Московського патріархату, а греко-католиків необхідно обмежити в правах", - заявив, зокрема, глава УГКЦ.

Він також звинуватив митрополита Агафангела в порушення ст. 35 Конституції України, де говориться, що церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави. За словами першоієрарха УГКЦ, митрополит Агафангел чинить тиск на органи державної влади, які відповідають за виділення ділянки під будівництво храму УГКЦ, публічно поширює безвідповідальні висловлювання про те, що таке будівництво "слід вважати недоцільним і дуже небезпечним". В УГКЦ "очікують відповіді глави держави на поведінку голови Одеської єпархії УПЦ".

Проте в адміністрації президента не мають наміру втручатися в суперечку двох церков. "Це питання міжконфесійних відносин, і вирішувати, чи потрібен той чи інший храм, повинні представники конфесій. Вони краще знають, скільки віруючих є в певному регіоні. Рішення міжконфесійних суперечок не входить в компетенцію президента. Ми б могли втрутитися тільки в тому випадку, якщо б на церкву чинився тиск з боку місцевої влади", - заявила заступник глави адміністрації президента Ганна Герман.

В Українській православній церкві Київського патріархату підтримують звернення синоду УГКЦ. "Ми стикалися з подібним, коли митрополит Агафангел закликав свою паству не пускати до Одеси нашого патріарха Філарета. Одна конфесія не може втручатися в справи іншої, - заявив глава інформаційно-видавничого відділу Української православної церкви Київського патріархату єпископ Євстратій (Зоря) .- Якщо митрополит Агафангел стурбований впливом греко-католиків на місцевих віруючих, то він повинен посилити проповідь серед пастви, а не намагатися поліцейськими методами обмежити діяльність іншої конфесії, грубо порушуючи принцип свободи віросповідань ".

З цією думкою згоден директор Релігійно-інформаційної служби України Тарас Антошевський. Він упевнений, що митрополит Агафангел робить такі заяви, користуючись тим, що президентом став Віктор Янукович, який є парафіянином Московського патріархату. "Греко-католики в Одеській області були завжди, тому некоректно говорити, що їм не потрібен храм", - заявив пан Антошевський.

Представники УПЦ МП вважають, що митрополит Агафангел висловлював свою особисту думку, на яку він має право як мирянин і єпископ. "Проте я вважаю, що це запізніла реакція на дії УГКЦ на Галичині, де нашій церкві не дають будувати храми. Найчастіше це робиться через тиск греко-католицького духовенства на місцеву владу Західної України", - вважає прес-секретар глави УПЦ МП протоієрей Георгій Коваленко .

http://tsn.ua/ukrayina/moskovski...ram-v-odesi.html
 
 Top
ssss

Отправлено: 14 Сентября, 2010 - 12:30:41
Post IdПроповедник


Покинул форум
Сообщений всего: 366
Дата рег-ции: Май 2009  
Беспредел продолжается!
 
 Top
Морозенко

Отправлено: 14 Сентября, 2010 - 14:04:09
Post IdУчастник


Покинул форум
Сообщений всего: 17
Дата рег-ции: Июль 2010  
Откуда: Агарті
Жалко что сами духовные лица не против влезть в политику по самые уши. Видимо есть у них еще интересы помимо духовного совершенствования

-----
Невозможное возможно
В кратчайшие сроки
 
 Top
Гость
Отправлено: 14 Сентября, 2010 - 17:29:55
Post Id


УДАЛЁН
Думаю, если подобная политика РПЦ будет продолжаться, острая конфронтация не за горами Закатив глазки
 
 Top
ningma Администратор

Отправлено: 15 Сентября, 2010 - 10:11:07
Post IdАдминистратор


Покинул форум
Сообщений всего: 1609
Дата рег-ции: Апр. 2006  
Откуда: г. Донецк, Украина
Уже началась.

-----
Намо Бхагаватэ!
 
 Top
Светлана

Отправлено: 16 Сентября, 2010 - 00:45:57
Post IdВетеран форума


Покинул форум
Сообщений всего: 128
Дата рег-ции: Янв. 2010  
Откуда: Япония, Осака

[+]


http://kitaevo.info/info
Капля в море.

-----
Намо Амида Буцу!
 
 Top
Страниц (1): [1]
« Новости и сообщения »


Все гости форума могут просматривать этот раздел.
Только зарегистрированные пользователи могут создавать новые темы в этом разделе.
Только зарегистрированные пользователи могут отвечать на сообщения в этом разделе.
 [Script Execution time: 0.0261]     [ Gzip Disabled ]