» РАЗНОЕ » Новости и сообщения » Конфликт между Московским патриархатом и греко-католиками в Одессе

Страниц (1): [1]
 

1. Arrow - 14 Сентября, 2010 - 11:52:08 - перейти к сообщению
Московський патріархат заборонив греко-католикам будувати храм в Одесі

Одеський митрополит УПЦ МП Агафангел чинить тиск на органи державної влади, які відповідають за виділення ділянки під будівництво храму УГКЦ, заявив першоієрарх УГКЦ Любомир Гузар.

Глава Української греко-католицької церкви (УГКЦ) Любомир (Гузар) оприлюднив звернення синоду УГКЦ до президента Віктора Януковича з проханням втрутитися в конфлікт між УГКЦ і главою Одеської єпархії Української православної церкви Московського патріархату митрополитом Агафангелом.

Приводом для цього послужила заява митрополита про відсутність необхідності будувати храм для греко-католиків в Одесі. В УГКЦ вважають цю позицію грубим порушенням Конституції. В адміністрації президента не мають наміру втручатися в міжконфесійні суперечки. Про це пише "Коммерсантъ-Украина" у статті "Грекокатолики обратились к земному судье".

Звернення до президента було прийнято на засіданні синоду УГКЦ, що проходив 2-9 вересня. Його причиною стала заява голови Одеської єпархії Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) митрополита Агафангела (Саввіна) 1 вересня з приводу будівництва греко-католицького храму в Одесі: "Переважна більшість жителів Одеси є віруючими Української православної церкви. У місті проживає настільки мала кількість греко-католиків, що немає ніякої необхідності в будівництві не тільки собору, але навіть і молитовного будинку для уніатів".

На думку синоду УГКЦ, заява митрополита Агафангела "містить кричущі порушення Конституції і міжконфесійного миру, який утвердився в Україні в останні роки". "Громадяни мають рівні конституційні права і свободи, рівні перед законом, а отже, не може бути привілеїв або обмежень за ознаками релігійних та інших переконань. Однак із заяви, виданого Одеської єпархією УПЦ МП, випливає, що на території Одеської області якимись особливими привілеями слід наділити тільки православних, що належать до Московського патріархату, а греко-католиків необхідно обмежити в правах", - заявив, зокрема, глава УГКЦ.

Він також звинуватив митрополита Агафангела в порушення ст. 35 Конституції України, де говориться, що церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави. За словами першоієрарха УГКЦ, митрополит Агафангел чинить тиск на органи державної влади, які відповідають за виділення ділянки під будівництво храму УГКЦ, публічно поширює безвідповідальні висловлювання про те, що таке будівництво "слід вважати недоцільним і дуже небезпечним". В УГКЦ "очікують відповіді глави держави на поведінку голови Одеської єпархії УПЦ".

Проте в адміністрації президента не мають наміру втручатися в суперечку двох церков. "Це питання міжконфесійних відносин, і вирішувати, чи потрібен той чи інший храм, повинні представники конфесій. Вони краще знають, скільки віруючих є в певному регіоні. Рішення міжконфесійних суперечок не входить в компетенцію президента. Ми б могли втрутитися тільки в тому випадку, якщо б на церкву чинився тиск з боку місцевої влади", - заявила заступник глави адміністрації президента Ганна Герман.

В Українській православній церкві Київського патріархату підтримують звернення синоду УГКЦ. "Ми стикалися з подібним, коли митрополит Агафангел закликав свою паству не пускати до Одеси нашого патріарха Філарета. Одна конфесія не може втручатися в справи іншої, - заявив глава інформаційно-видавничого відділу Української православної церкви Київського патріархату єпископ Євстратій (Зоря) .- Якщо митрополит Агафангел стурбований впливом греко-католиків на місцевих віруючих, то він повинен посилити проповідь серед пастви, а не намагатися поліцейськими методами обмежити діяльність іншої конфесії, грубо порушуючи принцип свободи віросповідань ".

З цією думкою згоден директор Релігійно-інформаційної служби України Тарас Антошевський. Він упевнений, що митрополит Агафангел робить такі заяви, користуючись тим, що президентом став Віктор Янукович, який є парафіянином Московського патріархату. "Греко-католики в Одеській області були завжди, тому некоректно говорити, що їм не потрібен храм", - заявив пан Антошевський.

Представники УПЦ МП вважають, що митрополит Агафангел висловлював свою особисту думку, на яку він має право як мирянин і єпископ. "Проте я вважаю, що це запізніла реакція на дії УГКЦ на Галичині, де нашій церкві не дають будувати храми. Найчастіше це робиться через тиск греко-католицького духовенства на місцеву владу Західної України", - вважає прес-секретар глави УПЦ МП протоієрей Георгій Коваленко .

http://tsn.ua/ukrayina/moskovski...ram-v-odesi.html
2. ssss - 14 Сентября, 2010 - 12:30:41 - перейти к сообщению
Беспредел продолжается!
3. Морозенко - 14 Сентября, 2010 - 14:04:09 - перейти к сообщению
Жалко что сами духовные лица не против влезть в политику по самые уши. Видимо есть у них еще интересы помимо духовного совершенствования
4. Гость - 14 Сентября, 2010 - 17:29:55 - перейти к сообщению
Думаю, если подобная политика РПЦ будет продолжаться, острая конфронтация не за горами Закатив глазки
5. ningma - 15 Сентября, 2010 - 10:11:07 - перейти к сообщению
Уже началась.
6. Светлана - 16 Сентября, 2010 - 00:45:57 - перейти к сообщению
http://kitaevo.info/info
Капля в море.

Powered by ExBB
ExBB FM 1.0 RC1 by TvoyWeb.ru
InvisionExBB Style converted by Markus®

[Script Execution time: 0.016]     [ Gzip Disabled ]